Rozprawka na temat kto miał rację antygona czy kreon
Ogólna wymowa utworu jest następująca: Kreon nie miał prawa sprzeciwiać się prawom boskim, nie uczynił tego jednak ze złej woli.Dlatego moim zdaniem Antygona miała rację, że sprzeciwiła się takiemu tyranowi, jakim był Kreon.. Uważam więc ze ciezko jest ocenic które z nich ma racje ponieważ każde reprezentuje dwa inne prawa otóż Kreon prawa świeckie które sa dla niego świętością a zlamanie ich najgorsza .Przedstawiłam już racje Antygony więc teraz czas na to aby przedstawić racje Kreona.. Uważam więc ze ciezko jest ocenic które z nich ma racje ponieważ każde reprezentuje dwa inne prawa otóż Kreon prawa świeckie które sa dla niego świętością a zlamanie ich najgorsza .Wróżbita, który przywędrował do Kreona obwieścił mu, iż źle on postąpił skazując Antygonę na śmierć.. ,,Antygona" została napisana przez Sofoklesa w czasach, gdy w Grecji panował ustrój despotyczny.Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Antygona czy Kreon?. Kreon był władcą Teb, z godność tą przejął w mało sprzyjającym momencie.. Być może wiele osób się ze mną nie zgodzi, jednak ja uważam, że to Antygona miała racje w konflikcie opisanym w dramacie Sofoklesa, i w mojej pracy mam zamiar to udowodnić.88% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka..

"Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?

Jego żona i syn zabili się.. Jego intencją była zaprowadzenie w państwie pokoju.Racje Antygony :-kieruje się miłością do brata.-chce pochować brata ponieważ tak nakazuje religia.-uważa że władza i prawo powinno służyć ludziom a nie na odwrót.-jednostka ma prawo do własnego zdania.. Kto poniósł klęskę - Kreon czy Antygona ?. Władza,pieniądze,a może.Co w życiu jest najważniejsze?rozprawka na podstawie Antygony.. Na końcu rozprawki - przejście do tezy • Przytoczone przeze mnie przykłady pokazują, że (ktoś) nie miał racji.. 1,070 wizyt.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Jest wiele za i przeciw, jednak będę po stronie Antygony, która zaimponowała mi swoją godną postawą.. Z kolei Antygona, wiedziona uczuciem i emocjami, a w szczególności lojalnością w stosunku do rodziny, dała przykład, jak trzeba walczyć ze złem.. • Okazuje się, że więcej argumentów przemawia za tezą… • Powyższe argumenty każą mi zaprzeczyć postawionej na początku hipotezie.Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom.. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika..

... kto miał racje kreon czy antygona?

Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon napiszczieZnasz odpowiedź na pytanie: rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon napiszcie prosze dam naj?. Opowiedziała się po stronie tradycji, nie pozwoliła, aby ktokolwiek szargał godność jej brata.Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - rozprawka 2009-03-24 14:50:42 Czym kierowałą się Antygona a czym Kreon 2012-10-23 18:21:43 Napisz rozprawkę na temat ,,na przykładzie Skąpca i innych lektur udowodnij , że rodzina jest wartością nadrzędną.. Antygony, czy Kreona?. 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 86% Antygona to deamat antyczny - rozprawkaNiestety, jego zachowanie było despotyczne.. Jedynie ona miała odwagę zareagować na bezduszność Kreona i dopiąć swego nie zważając na czekającą ją karę.W tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .Racje miał Kreon, czy Antygona?.

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Po czyjej stronie leży słuszność.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.. 2011-03-22 20:51:54Wydaje się, że można mu zaprzeczyć.. Poniżej przedstawię kilka argumentów poświadczających słuszność jego decyzji.. Zabraniając pochowania Polinejkesa, miał na celu dobro społeczne.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Kreon czy Antygona?. Czy Nick Jarow ma rację?Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". zadanie dodane 7 listopada 2010 w Język polski przez .Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. Hajmon wyraża głos opinii publicznej, która jest oburzona postępowaniem Kreona i stoi po stronie poszanowania praw boskich.. Kliknij i odpowiedz.Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - streszczenie 2009-03-24 14:49:24 Czym kierowałą się Antygona a czym Kreon 2012-10-23 18:21:43 Rozprawka prosze o argumenty !. Antygona i Kreon jako bohaterowie tragiczni - rozprawka; Kreon jest dobrym czy złym władcą?.

Sprawdźmy więc, kto ma rację.

2011-01-20 Czytając dramat Sofoklesa, zastanawiałem się, kto ma rację.. - rozprawka zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 ( -570 ) [Szkoła podstawowa] antygonaW tym sporze Antygona reprezentuje prawo boskie, a Kreon ludzkie.. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku.. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.. Ta decyzja obróciła się przeciwko niemu, ponieważ Tebańczycy stali po stronie dziewczyny.. Nie działała w imię egoistycznych powodów, motywacją jej działań był głos serca .. ".Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Najlepsza odpowiedź wybrana przez autora pytania.. Kreon musiał wybierać pomiędzy sumieniem i uczuciami rodzinnymi a utrzymaniem autorytetu władzy.. Nie .Napisalem te prace by rozwieść się na temat kto miał racje w tragedii Sofoklesa pt. „Antygona" bohaterka tytulowa czy władca Teb- Kreon.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziNie wypowiadał się na temat Antygony.. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi.. Moim zdaniem to on miał racjęNapisalem te prace by rozwieść się na temat kto miał racje w tragedii Sofoklesa pt. „Antygona" bohaterka tytulowa czy władca Teb- Kreon.. "To, co naprawdę się liczy to odnaleźć swoje powołanie".. Myślał o kraju.. 85% Ocena Antygony - rozprawka; 85% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje.. 3,004 wizyt.. 2012-04-22 21:38:27Kto miał racje Antygona czy Kreon - rozprawka na max ocene 3 :P. Włącz zaawansowany edytor.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Kto w tej sprawie ma racje?. Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę..Komentarze

Brak komentarzy.