Charakterystyka porównawcza achillesa i hektora
Mieli też wiele zbieżnych cech, takich jak męstwo, duma .Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. 2012-02-27 20:33:56Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Polski!. Zarówno jeden i drugi jest najdzielniejszym wojownikiem w swoim kraju.. 85% Charakterystyka porównawcza "Achilles i Hektor .Achilles i Hektor- charakterystyka porównawcza .. Moim zdaniem Achilles i Hektor wyznawali podobny system wartości.. Hektor ubierał do walki ciężka, spizowa zbroje, zdobyta w walce z Patroklem, oraz bojowy hełm ozdobiony długa .. Heros walczył po stronie Greków.. Posiadają wiele wspólnych cech, lecz jednak w ogólnej ocenie ich charaktery pozostają bardzo różne.. Achilles i Hektor byli najdzielniejszymi wojownikami dwóch rywalizujących ze sobą obozów: Grecji i Troi.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. 89% Antygona ofiara klątwy rodzinnej, czy własnego charakteru.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43 Język Polski charakterystyka Merkucja 2009-05-07 15:51:40 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25O ile Achilles to człowiek raptowny, działający pod wpływem emocji, to Hektor zawsze zastanawiał się dwa razy nad tym co robi..

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

2012-10-12 15:43:20; Charakterystyka porównawcza?. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć lat wojny pomiędzy Trojanami i Grekami.Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. 2010-09-24 17:52:09; Co to jest charakterystyka porównawcza?. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Ten fragment ma bardzo duże znaczenie w całym dziele.. 2010-11-03 22:04:23; Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?. Achilles był synem Peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej Tetydy, boginki morskiej.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.84% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Był herosem.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńAchilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. "Iliada"..

2010-09-24 17 ...Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. 2012-01-24 17:41:42; Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa?. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?. Początkowo mogliby wydawać się podobni, ale jednak Ci herosi różnili się od siebie znacząco i mieli odmienne motywy postępowania.Charakterystyka porównawcza Uwaga!. 2011-09-12 17:02:31; Język polski.. Achilles był synem Peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej Tetydy, boginki morskiej.Hektor i Achilles to bohaterowie fragmentu poematu Homera pt. "Iliada".. Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Nie chciał gwałtownie podejmować decyzji, choć czasem musiał godzić się na walkę bez szans, tak jak w przypadku walki z herosem.Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie epopei Homera, ,,Iliady".. 2010-09-26 19:30:04; Język polski.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie wCzytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze..

2011-03-28 15:57:35charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Achilles i Hektor - charakterystyka bohaterów „Iliady" Homera; Achilles i Hektor- charakterystyka porównawcza bohaterów ,,Iliady" Homera.. Achilles i Hektor - porównanie bohaterów; Achilles i Hektor - analiza porównawczaPrzydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Poszli na wojnę z tych samych powodów.. Wg mnie zasluguja na miano autorytetow i dzieki swojej postawie udowodnili to na arenie, walczac ze soba.Opisz pojedynek Hektora i Achillesa!. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Hektor to syn króla Pryjama, a Achilles jest synem Zeusa, półbogiem.. Obaj herosi byli wzorami idealnego rycerza, lecz bardzo się między sobą różnili.… Czytaj dalej →Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. 2012-02-27 20:33:56; Czy to dobra charakterystyka porównawcza?. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

... 85% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.

Hektor nieco bojaźliwy , jednak podjąłwyzwanie… Czytaj dalej →Zadanie: charakterystyka porównawcza achilesa i hektora Rozwiązanie: achilles i hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów greków i Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem.. Achilles, tesalski bohater, król .. Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. magdalenka10082; 16.10.2011 .. Uwazam ze achilles i hektor to godni herosi,ktorzy pokazali ze siłą jak i charakterem potrafia dobrze wspołdzialac z umiejetnosciami walki w recz.. Walczyli, aby obronić ojczyznę, uzyskać ponadczasową sławę, sprawdzić własne umiejętności i przeżyć przygodę.. Nie miał sobie równych.. Odpowiesz ?. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.Achilles i Hektor to bohaterowie \"Iliady\" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.. Achilles jest synem pięknej boginki morskiej Tetydy i księcia Peleusza.Achilles a Hektor - porównanie bohaterów Iliady: Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Błąd!. 2010-11-02 10:06:38; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora .. Achillesie i Hektorze.. PRZEDMIOT Analiza wierszy; PRACA PRZED SPRAWDZENIEM DOSTĘP darmowy; 2974 razy czytane; Achilles i Hektor to jedni z głównych bohaterów fragmentu Iliady.. 85% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; 85% Charakterystyka Achilesa i Hektora; Polecane teksty: 92% "Gry wojenne" - film, który przykuwa uwagę i zmusza do poważnej refleksji.. 1 gim pomożecie?. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.. Obaj s wojownikami: Hektor jest obrońcą Troi, a Achilles należy do wojsk Achajskich.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. 2010-09-24 17:52:09 Charakterystyka porównawcza Jagienki i Danusi 2009-03-30 15:14:37 Co to jest charakterystyka porównawcza ?.Komentarze

Brak komentarzy.