Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści
Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. Temat 1.. Jeśli możesz opowiadanie napisz na komputerze i prześlij na moją pocztę na piątek.Temat lekcji: Jak napisad opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Opowiadanie odtwórcze.. Zapoznajcie się z tekstem ze stron 269 i 270.. Język polski, Lekcja 2, 15.05.2020 katalogTemat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. ( Mitu o Dedalu i Ikarze już nie wybierasz, bo opowiadanie na jego temat analizowaliśmy na lekcji).. Byli oni ostrożni, wiec podzielili się na dwa oddziały.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. materiały do e-nauki przed lekcją online.. Spróbujcie wykonać ustnie ćwiczenia w podręczniku, a następnie wykonaj zadania w ćwiczeniach - z rozdziału Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści (str.137 i 138) cztery pierwsze ćwiczenia.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

(Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści).

Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać .Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.78% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Dzisiaj uzupełnicie swoją wiedzę o to, jak taką formę wypowiedzi zredagować w oparciu o mit lub przypowieść.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. 79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 74% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?.

3.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.

TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Do zobaczenia!. Podczas tej lekcji dowiecie się, w jaki sposób napisać opowiadanie twórcze.. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu .Twoim zadaniem jest napisać opowiadanie twórcze na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Najlepiej, gdyby było napisane w wordzie i przesłane mailem jako załącznik.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćTemat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. 2.Podaj dwie cechy mitu i przypowieści.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Przykładowa praca - s. 270.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Wiecie już, jak pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni.. Sfotografuj .3.. Ocalał tylko jeden okręt, Odyseusza, lecz wymagał on solidnej naprawy, a ludzie odpoczynku..

Napisz opowiadanie twórcze na podstawie wybranego przez siebie mitu lub przypowieści.

Przede wszystkim poznacie wzór takiego opowiadania, w którym zostały wyodrębnione wszystkie elementy: - wstęp: określenie miejsca i czasu wydarzeń, odwołanie się do wydarzeń z mituTEMAT: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści " O Dedalu i Ikarze inaczej" -Napisz ćwiczenie 1 str, 271 -Ułóż dialog z Prometeuszem w czasach współczesnych.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. 1.Zapisz temat do zeszytu.. Życzę twórczej pracy i .. Jeśli będzie w zeszcie to postaraj się jak najlepiej zrobić zdjęcie swojgo opowiadania.. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się ze wskazówkami w załączniku oraz w podręczniku s. 269.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.- jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - s. 216-217; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72..

Kategoria: eklasa 6a.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Na tej wyspie Grecy mieli największe straty- 11 okrętów z cała zdobyczą trojańska.. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Pracę przesyłasz na piątek.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Opowiadanie prześlij na mojego maila do 11.05.2020r.. Może będzie Wam łatwiej zrozumieć.Zapiszcie temat w zeszycie.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Przeczytajcie notatkę w podręczniku s. 269.. 4.Przypomnij sobie z klasy V „Mit o Syzyfie" lub „Mit o Demeter i Persefonie".Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Dzień dobry!. Wykonajcie pisemnie zadania 1,2 i 7 str.271.język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. MIT: PRZYPOWIEŚĆ: 3.Zapoznaj się ze wzorem opowiadania twórczego na podstawie mitu ze strony 270 w podręczniku.. Przeczytajcie bardzo uważnie wiadomości na stronach 269-270 w podręczniku.. Opublikowano: 15 maj 2020.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu..Komentarze

Brak komentarzy.