Wypracowania z lektury w pustyni i puszczy
Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .2.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. Najważniejsi z nich to Stanisław Tarkowski oraz Nel Rawlison.. Podczas tej niebezpiecznej podróży bohaterów spotyka wiele ciekawych, ale i bardzo niebezpiecznych przygód.. Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Wypracowania .. Edytuj elementy .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomocCzas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń..

Test z lektury „Zemsta" A. Fredry.

Przeżyli oni wiele przygód.. Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który wychowywał się i dzieciństwo spędził wraz ze swoim ojcem-inżynierem w Egipcie.Przydatność 65% Streszczenie lektury "W Pustyni i w Puszczy".. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy"W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Jednym z ważniejszych motywów powieści „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza jest motyw przyjaźni jaka łączy parę głównych bohaterów - czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletnią Nel Rawlison.. Pytania zawarte w teście.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Powieść ukazała się w roku 1911, wcześniej publikowana była w odcinkach na łamach prasy.Czas akcji przedstawionej w utworze to lata 1884 - 1885, kiedy to miał miejsce opisywany konflikt w Afryce.Miejscem akcji jest właśnie ten kontynent, po którym bohaterowie odbywają podróż rozpoczynającą się w Port-Said, wiodącą przez Chartum oraz Faszodę .Problematyka..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako .Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. nie nazywał Jej.. Już na początku powieści możemy poznać opiekuńczy stosunek chłopca do dziewczynki - tłumaczy jej zawiłości .Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. 2009-10-26 17:01:06; krótkie streszczenie z .„W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Streszczenia lektur .. 2.Spotkanie ze słoniem - opis przygody, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury.. Czy rozpoznasz klub po mieście, z którego pochodzi?. Nie było w powieści Kalego.. Polub.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie… Czytaj dalej →W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową.. Głównym motywem jest wędrówka dwójki dzieci - Stasia i Nel - przez afrykański kontynent, najpierw przez pustynię, a potem puszczę.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Wypracowanie z lektury w pustyni i w puszczy..

Rozwiąż test!Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

Życzę miłego rozwiązywania.. Gebhr chciał przenocować.. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Gebhr chciał przenocować.. O to jedna z nich :Była godzina piąta po południu.. Władysław Tarkowski, ojciec Stasia, także pracuje przy budowie Kanału, jest inżynierem.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Do świata z jakiego anime 2020 roku trafisz?Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. Kreator: Stwórz swoją świąteczną sukienkę!. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Udostępnij.. Wyjazd pociągiem do Gharak (koło Medinet).. Do Pobrania Na Komputer Funkcje Kontakt OEmbed API Plan Szkolny Plany Cenowe Polityka Prywatności Społeczno .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?.

Wędrówka wzdłuż lewego brzegu Nilu przez pustynię Gezire.

Pytania .. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. W pustyni i w puszczy - streszczenie w pigułce (z filmem) .Opisy przyrody (dżungli, pustyni itp.) w „W pustyni i w puszczy" Przyroda w książce zatytułowanej „ W pustyni i w puszczy " pełni rolę niezwykle ważną.. List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) Stwórz ściągę .. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. 0 ocen | na tak 0%.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Zadaj pytanie Wypracowania.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.W pustyni i w puszczy- znajomość lektury (2) Udostępnij Udostępnij wg Agadudzik14.. Mapa witryny.. Podobne pytania.. Klasa 5 Polski.. Rozwiąż test.. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. 0 0 Odpowiedz.. Ściągi .. Uprowadzone dzieci kontynuują wędrówkę przez zmienny krajobraz, który jest dla nich czymś zupełnie nowym.-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Skomentuj.. Jest on jednym z dyrektorów kompanii Kanału Sueskiego.. Mirusinda 4 lata temu.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.2.. Co upewni Cię, że to .Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Test z lektury „Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraTest z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Jakie zachowanie bardziej odzwierciedla „nooba" w grach z Roblox?. Podróż na wielbłądach w kierunku wzgórz Wadi-Rajan, w kierunku Nubii.. Przeżyli oni wiele przygód.. Znalezienie się w… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - spotkanie z bestią - plan wydarzeń„W pustyni i w puszczy" to książka obfitująca w galerię różnorakich postaci, o różnych charakterach.. DOTYCZĄCE LEKTURY W PUSTYNI I W PUSZCZY 2008-12-14 19:13:43; Kto ma plan wydarzeń lektury w pustyni i w puszczy?. Inne tryby testu.. W pustyni i w puszczy Nel jest córką Anglika, pana Rawlisona.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Polecamy na dziś .Geneza, czas i miejsce akcji..Komentarze

Brak komentarzy.