Wypracowanie bliskoznaczne
Gdy wstałam dziś z łóżka podreptałam do okna, po czym je otworzyłam.. Mam pytanie dotyczące odmiany miasta Birmingham.. Otóż piszę opowiadanie z akcją rozgrywającą się w tej miejscowości.. W naszej bazie znajdziesz wyrazy bliskoznaczne do wielu polskich-Redagowanie wypracowania to pewien rodzaj pracy twórczej.. albo człowieczek w prześcieradle ^^ Masz Za.je.bi.ste Paczałki *.. Na początku zawsze jest tytuł.. (Pamiętaj o akapitach).. Najpierw napisz ogólnie, co się dzieje.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Wyrazy bliskoznaczne do słowa opracowanie.. ), których wydźwięk nie pozwala już na całkowitą .Słownik wyrazów bliskoznacznych - online.. Synonim.pl to internetowy słownik synonimów języka polskiego, który na bieżąco aktualizujemy i uzupełniamy.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Najlepsze synonimy i wyrazy bliskoznaczne w sieci.Osiągnę spójność, gdy zastosuję wyrazy: na przykład, na początku, następnie, później, przedtem, potem, po pewnym czasie, zanim, wkrótce, podczas gdy, po chwili, nagle, wtem, w tej samej chwili, w mgnieniu oka, więc, zatem, toteż, dlatego, gdy, kiedy/ Wypracowanie.. Weźmy przykładowy temat, opis dnia np.. Treść .Wyrazy bliskoznaczne można tworzyć przez zdrobnienia lub zgrubienia nazw przedmiotów, np.: pies - piesek - pieseczek..

Oprócz: Proza wyrazy bliskoznaczne.

wchłaniać, pochłaniać (.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Zadaniem Słownika Wyrazów Bliskoznacznych jest sprostanie wymaganiom uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.. Wracając do powyższych przykładów: auto i samochód można zastosować zamiennie w każdym zdaniu, ale pod hasłem samochód znajdziemy w słowniku jeszcze inne słowa (np.maszyna, wóz, limuzyna, ciężarówka, gablota, fura itd.. Dodatkowa (jedna parafka).. Oto cytaty wprost z mojego wypracowania: „Osiadł na stałe w Birmingham (Birminghamie)", „Udał się do Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Birmingham (Birminghamie)".b) Zapisz w zeszycie co najmniej dwa wyrazy bliskoznaczne do słowa „dokazują".. Wyrazy bliskoznaczne tworzy się też przez dodanie przedrostka -nie do wyrazów o przeciwnym znaczeniu, np. niski - niewysoki; mały - niedużyWypracowanie krok po kroku Dobre wypracowanie ma określoną strukturę, dzięki której w trakcie czytania układa się w spójną całość.. Możesz skorzystać ze słownika wyrazów bliskoznacznych.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. poleca 82 % 2959 głosów.. a i jak możesz to też udostępnij0Dodaj do listy.. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.Słownik synonimów rekomendowany przez prof. Jerzego Bralczyka..

Oprócz: Wyrazy bliskoznaczne wikipedia.

Słownik języka polskiego jest bardzo bogaty w wyrazy bliskoznaczne co świadczy o jego różnorodności i rozmaitości.. Podzielono je na grupy znaczeniowe i wzbogacono przykładami zdań z ich zastosowaniem.zjawa,tajemnicza postać,stwór,dziwne zjawisko.. Wypracowanie powinno spełniać zasady: stylistyczne, poprawności językowej, ortograficzne, spójności i logiki.Powinien być zachowany układ graficzny, np. logiczny podział na akapity, wcięcia, itd.Wypracowanie podziel na wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. podziel się.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Wyrazy bliskoznaczne wikipedia.. Początek wypracowania nie musi być ani piękny, ani długi, nie trzeba więc godzinami zastanawiać się, co w nim napiszemy .Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Wypracowanie z Opowieści z Narni!. Wymienność synonimów niesie ze sobą więc spore ograniczenia.. Miej ambicję, by Twoje wypracowania, zachowując kryterium poprawności, były oryginalne.. Praktycznie większość słów w naszym rodzimym języku posiada wyrazy bliskoznaczne, a niektóre z nich mają ich nawet kilkaZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. * Lajknij na fb .. Pilne!. Aslan Rasa: Lew Pochodzenie: Kraina Aslana Znany też jako: Wielki Lew, Syn Władcy-zza-Morza, Wielki Król nad wszystkimi królami, Największy z wszystkich królów, Śpiewający, Wielki Budowniczy Mostów, Wspaniały Rok urodzenia: brak danych Rok śmierci: 1000 N, lecz zmartwychwstał Wiek: brak danych Rodzina .Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Proza wyrazy bliskoznaczne..

Piszesz pracę/wypracowanie i wciąż brakuje ci słów?

Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Są tu zgromadzone synonimy najpopularniejszych, najczęściej używanych w potocznej i „szkolnej" polszczyźnie wyrazów.. Ponad 42 000 haseł i 500 000 wyrazów bliskoznacznych języka polskiego.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Zadaniem Słownika Wyrazów Bliskoznacznych jest sprostanie wymaganiom uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.. Czym jest dla Ciebie Ojczyzna.. Kolejne etapy wypracowania to: Wstęp.. -Każde wypracowanie traktuj jako możliwość wypowiedzenia się na określony temat w sposób niepowtarzalny, właściwy tylko Tobie, oddający Twój sposób patrzenia na otaczający nas .Wypracowanie - zadanie otwarte wymagające od ucznia rozwiniętej wypowiedzi pisemnej obejmującej zwykle od kilku do kilkunastu zdań.Forma powinna być stosowna do tematyki..

Powstałe wyrazy będą bliskoznaczne, ale nie będą jednoznaczne.

Narysuj na kartce A4 rysunek, który mógłby być ilustracją do wiersza „W klasie".. Podzielono je na grupy znaczeniowe i wzbogacono przykładami zdań z ich zastosowaniem.mówienie, gawędzenie opowieść, historia, historyjka, gawęda, powiastka, relacja, przypowieść(dopisz czsowniki bliskoznaczne) pomuzcie zrobic 2020-12-18 19:45:19 Wypracowanie na polski 2020-12-18 19:10:29 ''Złota kaczka,, muszę ponumerować zdarzenia pomocyyy 2020-12-18 11:31:11Szukasz synonimu konkretnego wyrazu?. absorbować energię) interesować, zajmować żywo, przykuwać (czyjąś) uwagę, zaprzątać(uwagę), ciekawić, angażować; pot.wciągać.. Synonimy słowa wypracowanie: opracowanie, przygotowanie, wyrobienie, utwór, ćwiczenie, biegłość, bagaż doświadczeń, autopsja, wytwór, wykład, twór opracowanie, empiria, traktat, tekst, szkic, studium, streszczenie, sprawozdanie, rozprawka,Najczęściej spotykane wyrazy bliskoznaczne do słowa wypracowanie to: elaborat, przejęcie, doświadczenie, esej, stworzenie, twór opracowanie, pozyskanie, obycie, koreferat, praca pisemna, wyrobienie, monografia, przyzwyczajanie, uzyskanie, sprawność, biegłość, trening, dysertacja, felieton, przygotowanie, dostanie, autoreferat, zaprawianie, umiejętność, zdobycie, rozprawka, studium, opracowanie, wprawa, referacik, .. .Synonimy słowa wypracować: dopracować się, uzyskać, przygotować, osiągnąć, zapracować, dochrapać się, sporządzić, utworzyć, stworzyć, dorobić się, dobić się, wykonać, zyskać, dojść do czegoś, ułożyć, sprokurować, zdobyć, dosłużyć się, otrzymać,Synonimy a wyrazy bliskoznaczne.. Podział nr 1: SYNONIMY: - wyrazy równoznaczne (jednoznaczne): maja dokładnie to samo znaczenie, np. kartofel - ziemniak, blisko - niedaleko, - dublety: odmiana wyrazów jednoznacznych, z których jeden to wyraz obcy, a odpowiednik w języku polskim, np. auto - samochód, Są tu zgromadzone synonimy najpopularniejszych, najczęściej używanych w potocznej i „szkolnej" polszczyźnie wyrazów..Komentarze

Brak komentarzy.