Napisz opowiadanie o przygodach ateny
Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Jej atrybutami są: włócznia i tarcza.. Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.Zadanie: potrzebuje bardzo szybko streszczony mit o atenie Rozwiązanie:według przepowiedni zeusowi i metydzie miała się urodzić córka mądrzejsza od ojca i syn silniejszy od niego aby przepowiednia się nie spełniła zeus postanowił połknąć boginię po pewnym czasie króla niebios rozbolała głowa przywołał boskiego kowala hefajstosa któremu nakazał rozłupać sobie głowę .Napisz opowiadanie o przyjaźni.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Przeczytaj recenzję Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych).. Mimo, że Atena była boginią mądrości i walki o słuszną sprawę nieobce było jej uczucie zazdrości i wściekłości.. Zdobyte odznaki: 1.. Przyjazn!. Widok zza okna mimo wszystko wydawał mi się przyjemny.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Opowiadanie.. Był upalny czerwiec.. Na ulicach panowała głęboka cisza.. „Sąd Parysa", obraz olejny Rubensa Do naszych czasów przetrwała pamięć kultu Ateny jako bogini mądrości, której poświęcona jest sowa.Atena (gr..

Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.

Język polski 3 tygodnie temu.. Na gniew bogini naraziła się Arachne, która sądziła że tka piękniej niż sama Atena.Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny odwołaj się do informacji o bogini przekazywanych w innych mitach Napisz opowiadanie o przygodach Ateny minimum 200 słów.. Wówczas to chłopiec uratował pozostałe dzieci, gdy nie bacząc na swoje zdrowie, a nawet życie, zamknął barana w szopie.Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (greckiej).. Ty polecisz w butach, a ja na Pegazie.- powiedziała przyjmując postać kobiety.. - Dobrze, wybacz.Opowiadanie o losach Ikara.Opowiadanie z dialogiem na polski :) Polonistka zadała zadanie domowe, żeby napisać opowiadanie z dialogiem.. Taką właśnie interesującą przygodę przeżyłem w .Napisz opowiadanie o wymyślonej przez ciebie przygodzie bohatera jednej z obowiązujących lektur szkolnych który odbył podróż wymagającą niezwykłej odwagi.min 200 słówPosejdon (stgr.. Wtedy chciał jak najszybciej biec do rodziny, jednak bogini ostrzegła go, że wszyscy uważają go za zmarłego, a na wyspę zjeżdżają się „książęta-zalotnicy", którzy starają się o rękę jego żony - Penelopy, która nie ma już sił ich odpędzać.Atena mit..

Może to być opowiadanie twórcze ale realistyczne.

Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. 5 04-160 Warszawa Tel: +48 500 826 160, +48 515 359 321 Regon: 050501660 NIP: 542-02-12-438 KRS: 0000245014 XIII Wydział Gospodarczy w Warszawie Wysokość Kapitału Zakładowego 366 200 zł.Co to jest opowiadanie?. Była bardzo ładna , skromna oraz dobra , ale niektórzy niedostrzegali tego .Opowiadanie pt. Moja wakacyjna przygoda.. Odwołaj się do informacji o bogini przekazywanych w inn…Bogowie uznali dar Ateny za cenniejszy i ofiarowali jej upragnione miasto, którego została patronką.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. w-pustyni-i-w-puszczy; opowiadanie; przygoda; zadanie dodane 5 grudnia 2010 w Język polski przez użytkownika blendi2710 (270) [Szkoła podstawowa] edycja 5 grudnia 2010 przez użytkownika -KaI-2 odpowiedziNapisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych.. Pierwszy miesiąc wakacji nie należał do ciekawych.. Bogini opowiadanej w innych mitach.. W trakcie jego trwania nie wydarzyło się nic interesującego, nie licząc wyjazdu nad morze.. W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje..

Napisz opowiadanie o bohaterze ...Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.

dostałam za to szóchę !. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Opowiadanie- Moje spotkanie z Wielkim Bratem.. Oto moje chcecie poczytać ?. : Pewnego słonecznego dnia pojechałam z klasą na wycieczkę do zamku w Warszawie.. Chodziła ona do 6 klasy .. Po zakończeniu roku, przyszłam do domu i wrzasnęłam : - NAREŚCIE WAKACJE!. Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena .. Drzewa ledwo dawały skrawki cienia.. będę wdzięczna ;) i byle szybko bo mam to na jutro dzięki :DNa szczęście zjawiła się Atena, która mu wszystko przypomniała.. Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.O tym, jak Tomek był świadkiem morderstwa i został bohaterem w oczach dorosłych - opis przygody, Mark Twain, Przygody Tomka Sawyera - streszczenie i opracowanie lekturyPrzygoda z baranem Urlikiem Podczas niebezpiecznej przygody ze złym baranem Urlikiem na wyspie nieopodal skalnych pagórków Lasse udowodnił swą odwagę..

Napisz opowiadanie odtwórcze w którym przedstawisz postac współczesnej Ateny Zadane przez: Atena.

Ale temat opowiadania może być też bardziej niezwykły (np. spotkanie z ufoludkami) - wtedy będzie to opowiadanie fantastyczne.Napisz opowiadanie o przygodzie, która miała miejsce podczas ferii zimowych.. Jej świętym zwierzęciem jest sowa, a rośliną - oliwka.Jej rzymskim odpowiednikiem jest MinerwaNapisz opowiadanie z dialogiem na największej przygodzie felix net nika .. rozwiąż.. Ubierając się, myślałam o swojej młodości, o moim wolnym,.Grupa COGITO Sp.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Ποσειδῶν Poseidōn, łac. Neptunus) - w mitologii greckiej bóg mórz, jezior, rzek, trzęsień ziemi, żeglarzy, rybaków.. Popatrzyłam na zegar, który wybił 7:30.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. oceana65; 6.02.2012 Ferie zimowe są czasem podczas którego można poznać wielu ludzi i przeżyć mnóstwo ciekawych i niezapomnianych przygód.. Jak się okazało, sierpień miał przynieść znaczne zmiany na lepsze!Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Pomóżcie sama nie dam rady.. Twój pierwszy dzień w szkole, spotkanie z jakąś ciekawą postacią, przygoda, która spotkała Cię na wakacjach.. Punkty rankingowe: 32.. Syn Kronosa i Rei.Młodszy brat Hadesa, Hery, Demeter i Hestii, starszy brat Zeusa, mąż Amfitryty.Przedstawiany z trójzębem, (który był jego atrybutem) na rydwanie ciągniętym przez hippokampy, w towarzystwie trytonów, ichtiocentaurów.Książka Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) autorstwa Bednarek Justyna , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 25,74 zł .. napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Napisz opowiadanie o spotkaniu się z gen. Ordonem; Napisz opowiadanie twórcze moj niezwykły senKliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Wschodząca gwiazda.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. 1 Historia 2 Przydomki Ateny 3 Atena w sztuce 4 Świątynie Ateny 5 Nawigacja Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę.. Zeus, aby do tego nie dopuścić .W awanturze o Helenę Atena stanęła - może po raz pierwszy - po stronie przegranej i nie zdołała jej pomóc.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule..Komentarze

Brak komentarzy.