Jak napisać wypracowanie z lektury akademia pana kleksa
Gdy pan Kleks przykładał ją do jakiegokolwiek przedmiotu i naciskał jej denko, przedmiot ów zaczynał natychmiast rosnąć i powiększać się.Wygląd Pana Kleksa: 1. był średniego wzrostu 2. nosił szerokie spodnie 3. miał duży, długi surdut koloru czekoladowego ze szklanymi guzikami a) wysoki kołnierz oraz kokarda b) bardzo dużo kieszeni 4. nosił aksamitną kamizelkę 5. głowa pokryta kolorową czupryną 6….. Wyprawa pana Kleksa.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Akademia pana KleksaSzanowny Panie Kleksie, piszę do Pana ten list, ponieważ bardzo chciałbym zostać przyjęty do Pańskiej Akademii.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A".. Na pierwsze śniadanie jadł trzy kulki z.Całe wypracowanie →Mateusz jest gadającym szpakiem, którego pan Kleks kupił na targu w Salamance.Jest ulubieńcem i pomocnikiem pana Kleksa, często zastępującym go w obowiązkach.. Pamiętaj nie używaj ołówka ze ściągą bo nauczyciel zna ten trick i dostaniesz pałę .. Zastosuj wyrażenia zatępującę "Pan Kleks".O PANU KLEKSIE!. Pan Kleks, gdy szedł spać, zmniejszał się do maluśkich rozmiarów, tracił włosy, brodę i wąsy 2..

Całe wypracowanie →Myślisz, że dobrze znasz książkę "Akademia Pana Kleksa"?

Jest to miejsce szczególne i wspaniałe.. Serwis zamknięty.. Przekonaj się sam!Jan Brzechwa, "Akademia pana Kleksa" - test z lektury na poziomie trudnym.. Dlaczego?. -Nasze własne zdanie o bohaterze.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa.. Poniedziałek 26 X.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Uczniowie mogą bawić się przy użyciu piłki będącej globusem (w ten sposób uczą się też geografii).. Leciał tak, aż doleciał do psiego raju.. Jego sympatię zyskuje Adaś Niezgódka, któremu Mateusz opowiada o swoim życiu.Dzień dobry, proszę o pomoc w rozstrzygnięciu wątpliwości dotyczącej pisowni rzeczownika pan w tytule popularnej lektury „Akademia pana Kleksa".. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.. Na wtorek 27 X odpowiedni fragment, ozdobny papier i model eksponatu.. Akademia pana kleksa 2011-05-03 11:50:02 Dacie rade napisać streszczenie akademii pana Kleksa ?. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Ma ogromną, bujną czuprynę, mieniącą się wszystkimi kolorami tęczy, a jego twarz częściowo zasłania czarna jak smoła i zwichrzona broda..

Rozwiąż test!Pamiętasz sprawdzian z tej lektury ?

Ile lat ma Adam Niezgódka?. Gdzie Adaś znalazł pana Kleksa po przybyciu Anatola i Alojzego?. Opowiada on o tym, jak Adaś Niezgódka naśladując Pana Kleksa w lataniu nabrał dużo powietrza w policzki i zaczął się unosić coraz wyżej i wyżej.. Wszystko, co znajduje się w Akademii Pana Kleksa jest zaczarowane, baśniowe, niespotykane, oryginalne.Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Test ze znajomości lektury „Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.. Zastosuj kolejność: -Wygląd.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Musze napisać opowiadanie z lektury Akademia pana Kleksa.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Przepis kulinarny.Akademia Pana Kleksa - quiz wiedzy o niezwykłej książce.. Założyciel Akademii potrafi gotować z kolorowych szkiełek, powiększać różne przedmioty i leczyć chore .Akademia Pana Kleksa mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym, pełnym dolin i wąwozów parku.Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki - za niektórymi znajdują się baśnie pana Andersena, za innymi bajki panów Grimm, a dalej jeszcze inne opowieści dla dzieci.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks..

a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy ...Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.

1.Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Rano wkładał do ucha pompkę powiększającą i doprowadzał się do normalnej wielkości 3.. Sprawozdanie, opis krajobrazu, kartka z dziennika pokładowego, program odczytu, zaproszenie na uroczysty wykład, opis eksponatu.. -Nawyki i przyzwyczajenia.. Jak dobrze pamiętasz przygody Pana Kleksa i jego podopiecznych?. Sądziłam, że nie ma potrzeby pisania wielką literą rzeczownika pospolitego pan.Zarzucono mi, że trzeba napisać wielką literą wszystkie wyrazy, ponieważ jest to nazwa instytucji.Opis przygody Adasia w psim raju, Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Magiczne przedmioty w Akademii ostatnidzwonek.pl, Powiększająca pompka - z wyglądu przypominała zwykłą oliwiarkę, używaną do oliwienia maszyny do szycia.. Jak dobrze znasz „Akademie Pana Kleksa" .Uczniu, po cyklu zajęć związanych z lekturą „Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy: udoskonalisz umiejętność pracy w grupie, przećwiczysz redagowanie kartek pocztowych, instrukcji, opisów miejsca i postaci, usprawnisz pracę z cytatami, zapoznasz mnie z Twoimi spostrzeżeniami dotyczącymi lektury.List do pana Kleksa w imieniu wybranego bohatera lektury..

Rozwiąż test z lektury i sprawdź!Test z ''Akademii Pana Kleksa'' Jana Brzechwy.

Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle.. Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.Napisz wypracowanie na temat pana Kleksa.. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.Osobliwość Pana Kleksa: 1.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Lista pytań z lektury Akademia pana Kleksa.. Sprawdź się na tym sprawdzianie .. Zabawa nieodłącznie im towarzyszy przy porannym wstawaniu, myciu się, przy posiłkach, a także przy lekcjach.Opis Akademii Pana Kleksa Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas.. Zacznę od przedstawienia mojej osoby.Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia?. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. -Stosunek uczniów do nauczyciela.. Umiejętności pana Kleksa.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Rozdział Adaś w psim raju.. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt.. A może miałeś go nawet dzisiaj .. Bo to szkoła z wyobraźnią, magiczna, w której nauka jest przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem, jak ma to miejsce w naszych polskich szkołach.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa..Komentarze

Brak komentarzy.