Opowiadanie ania z zielonego wzgórza upicie diany
Za oknem nadal świeciło słońce.. Wrażliwa dziewczynka łatwo nawiązuje kontakty, ale bardzo często popada w tarapaty.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. Kiedy państwo Barry wyszli wieczorem z domu, zostawiając młodsze dzieci pod opieką Diany, nagle jedna z jej sióstr, Minnie, nagle zachorowała na krup.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Plik ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA UPICIE DIANY OPIS SYTUACJI.docx na koncie użytkownika koksiuk • folder Lektury, Sciagi, Wypracowania • Data dodania: 13 kwi 2012Smutna Ania wymyślała różne sposoby rozmawiania z Dianą, ale wszystko na nic.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Martwiła się jednak, czy matka Diany zaakceptuje sierotę z nikąd.Dlaczego Ania z Zielonego Wzgórza jest nieodpowiednią lekturą?. Za oknem nadal świeciło słońce.. Maryla Cuthbert - siostra Mateusza, gospodyni na Zielonym Wzgórzu.. Jednak pewnego wieczoru, gdy obie dziewczynki były bez opiekunów w domu, zdyszana Diana przybiegła do Ani, mówiąc jej, że Minnie- siostra Diany- ma chorobą zwaną krupem.. Nieporozumienie polega na tym, że rodzeństwo Cuthbertów prosiło o przysłanie.. chłopca, który miałby pomagać w gospodarstwie.Diana Barry - postać z serii Ania z Zielonego Wzgórza, najlepsza przyjaciółka Ani.Czarnowłosa dziewczynka z rodziny państwa Barry..

... takich jak przyrządzenie ciasta z kroplami wa-lerianowymi czy upicie Diany.

Nigdy nie wyszła za mąż.„Ania z Zielonego Wzgórza" opowiada o pewnej, wcześnie osieroconej dziewczynce, która wskutek nieporozumienia trafia do domu Maryli i Mateusza Cuthbertów.. Przy śniadaniu dziewczynka zachwalała jak piękny jest świat.. Skoro wolałaby nie żyć to jak mogła mieć marzenia.mery Ania z Zielonego Wzgórza.. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. Pochodziła z licznej rodziny.. Osierocona 11-letnia Ania Shirley (Megan Follows) zostaje przygarnięta przez samotne rodzeństwo Mateusza i Marylę Cuthbertów.. Wrażliwa dziewczynka łatwo nawiązuje kontakty, ale bardzo często popada w tarapaty.. Ania należy do bohaterek, do których przygód lubimy wracać nie-zależnie od tego, ile mamy lat.. Maryla, która miała być nieobecną tego dnia w domu, pozwoliła .Diana Barry jest drugoplanową bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery: „Ania z Zielonego Wzgórza".. „Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery Upicie Diany Był już październik.. Miała gwałtow-ny temperament i łatwo ulegała emocjom, było to często powodem jej kłopotów, jak wtedy gdy .Przydatność 80% "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń.. Osierocona 11-letnia Ania Shirley (Megan Follows) zostaje przygarnięta przez samotne rodzeństwo Mateusza i Marylę Cuthbertów..

Najciekawszą, ale i najgorszą w skutkach, było upicie Diany podczas oficjalnego podwieczorku.

Maryla pozwoliła zaprosić swoją przyjaciółkę Dianę na podwieczorek.. "Ania z Zielonego Wzgórza" (1979) Adaptacja powieści Lucy Maud Montgomery.. Z czasem z brzydkiego kaczątka, gadatliwej dziewczynki bujającej w obłokach, zmienia się w piękną i dojrzałą młodą kobietę, odpowiedzialną za swój los i los najbliższych.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Wtedy obie miały czas razem pobawić się w ogrodzie.. Rozciągał się z niego fantastyczny widok na całe Avonlea.spotkanie z premierem.. Jej zdziwienie było ogromne, kiedy nie zastała swojej wychowanki w kuchni, choć prosiła ją, aby przygotowała herbatę punktualnie na piątą.Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. Nie chciała jednak wyjść na zielone wzgórze, gdyż nie chciała się w nim zakochać, wiedząc, że prawdopodobnie będzie musiała wrócić do sierocińca.ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA CZ.1 Adaptacja powieści Lucy Maud Montgomery.. Ma na swoim koncie mnóstwo wybryków, takich .. Złożyły przysięgę wiecznej przyjaźni, której nigdy potem nie.Darząc specjalnym uczuciem pannę z Zielonego Wzgórza wspierała ją w jej decyzjach i kibicowała, gdy Ania zdawała egzaminy do seminarium nauczycielskiego.. Ania, znana ze swego optymizmu i marzycielskości zaregowała żywiołowo, wierząc że pozna w Dianie swą „bratnią duszę"..

Ania szybko pobiegła na Sosnowe Wzgórze i uzdrowiła małą MinnieRankiem Ania podziwiała piękno zielonego wzgórza, na którym mieszkali.

Diana nie wiedziała, co ma zrobić, więc przybiegła do Ani, a ta natychmiast udała się na Sosnowe Wzgórze.Ania upiła Dianę.. Za oknem nadal świeciło słońce.. Ma na swoim koncie mnóstwo wybryków, takich jak ciasto ze środkiem leczniczym, awantura z panią Linde .Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery.. Jej życiowy cel to posiadanie domu przypominającego rodzinny, chciała prowadzić spokojne życie.Gdy Ania Shirley przybyła na Zielone Wzgórze, Maryla zaproponowała, że może się zaprzyjaźnić z Dianą.. Czytelnik poznaje ją jako niespełna jedenastoletnią, ładną dziewczynkę o pięknych czarnych włosach, czarnych oczach i rumianych policzkach.Plik ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA UPICIE DIANY OPIS SYTUACJI.docx na koncie użytkownika mariola0605 • folder lektury • Data dodania: 29 sty 2013Opowiadanie z dialogiem " Ania z Zielonego Wzgórza " 2010-04-02 18:26:44 Ania z zielonego wzgórza 2010-02-17 17:53:16 Opisz jedną z historii Ani z książki " Ania z Zielonego Wzgórza " 2010-06-22 14:52:261 Ania z Zielonego Wzgórza 2 Późniejsze życie 3 Wygląd 4 Charakter 5 Występowanie Diana zaprzyjaźniła się z Anią, gdy Maryla przyszła z dziewczynką po wykrój koszuli pani Barry..

Nie okazywała jej zazdrości, śmiało podkreślała, że przy jej zgrabnej figurze czuła się niczym gruba kłoda.Przydatność 70% "Ania z Zielonego Wzgórza" upicie Diany - opis sytuacji.

Wszystkie drzewa, które rosły na Zielonym Wzgórzu przybierały najróżniejsze odcienie zieleni, purpury i złota.Dopiero wypadek w domu Diany wszystko zmienił.. „Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery Upicie Diany Był już październik.. Jednak los okazał się dla niej łaskawy.. Rozciągał się z niego fantastyczny widok na całe Avonlea.Ania była załamana, nie chciała podziwiać Zielonego Wzgórza, by bardziej potem nie tęsknić.. Mateusz szybko pojechał po lekarza.. Rozciągał się z niego fantastyczny widok na całe Avonlea.. Na tylnej okładce (w wydaniu Bellona) jest opis książki, w którym jest napisane, że największym marzeniem Ani jest posiadać prawdziwy dom.. 1.Ania twierdziła, że jeśli nie pójdzie na piknik to wolałaby nie żyć.. Ania była zachwycona tym pomysłem i od razu pobiegła podzielić się tą wiadomością z przyjaciółką.„Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery Upicie Diany Był już październik.. Gdy Maryla dowiedziała się, że dziecko ma trafić do pani Blewett i nadal opiekować się dziećmi zmieniła zdanie i zabrała dziewczynkę na Zielone Wzgórze.Ania zdobywa jednak serca swych przyszłych opiekunów i zostaje na Zielonym Wzgórzu.. Panna Shirley dobrze wiedziała jak się leczy tę chorobę, gdyż, gdy była u państwa Hammond,ich dzieci przechodziły tę chorobę.Pewnego wieczoru, w ostatnich dniach kwietnia, Maryla wracała na Zielone Wzgórze z posiedzenia związku.. Mieszka wraz z rodzicami i rodzeństwem na Sosnowym Wzgórzu i staje się najbliższą przyjaciółką Ani Shirley.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.Posłuchaj całości: Ania z Zielonego WzgórzaAutor: Lucy Maud MontgomeryWspółtwó.Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. Pewnego październikowego dnia Maryla miała wyjechać a Ania miała zostać sama w domu.. Zwykła, sympatyczna, dobrze wychowana..Komentarze

Brak komentarzy.