Rozprawka na temat antygony
Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. Rozprawka z Antygony !. potem trzeba napisac co najmniej 3 argumenty na temat twojego zadania( zlaezy o czym jest najpierw odpowiadasz na pytanie czyli potwierdzasz teze a potem uzasadniasz swoja odp w co .„Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa.. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.II Przeczytanie charakterystyki Antygony, zwrócenie uwagi na ocenę postaci.. III Wypowiedzi dyskutujących, dotyczące, np. - przepowiedni wyroczni, - postępowania Antygony zgodnego z prawem bożym,Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła.. Antygona musiała stać na straży honoru swojej rodziny.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.Tomasz Marć z Technikum Chemicznego, z klasy kształcącej techników analityków, wybrał na próbnej maturze z polskiego pisanie rozprawki na temat: „Bunt - siła twórcza czy destrukcyjna?. Kreon, władca Teb, zabronił grzebania ciała Polinika, uważając go za zdrajcę narodu.. Jak napisać rozprawkę uwzględniając wymagania egzaminacyjne, kryteria ocen i punktów na 100%Wypisz z tekstu argumenty Antygony i Kreona.Kto jest zwycięzcą w tym sporze ?. W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie..

Nie wypowiadał się na temat Antygony.

Córka Edypa, wybiera działanie w zgodzie z sumieniem, lecz wbrew zarządzeniu władcy: pomimo zakazu, wydanego przez panującego w Tebach jej wuja Kreona, dokonuje pochówku poległego w wojnie brata.Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brat ?Jestem przekonana ,że tak.Antygona w moim odczuciu urasta do symbolu wielu uniwersalnych wartości,takich jak odwaga i przeciwstawienie się despotyzwowi oraz przemocy,wytrwałości i wierności swoim poglądom niezależności,miłości do brata,poczucie więc z tradycją i religią.Jej czyn zasługuje .Rozprawka problemowa poradnik część 1 | część 2 Rozprawka problemowa przykłady.. Główne ich części: "Rozwinięcie - analiza fragmentu z arkusza" zostały napisana bez odwoływania się do całości lektury.. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.. Hajmon wyraża głos opinii publicznej, która jest oburzona postępowaniem Kreona i stoi po stronie poszanowania praw boskich.Witamy na zalicz.net!.

Wypowiedź prowadzącej na temat tragicznego losu Antygony.

Muszę napisać rozprawkę na temat : "Mój los - współkochać, nie nienawidzić" - tragiczny los Antygony jako częsty motyw w literaturze filmie, sztuce.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.Jestem całkowicie przekonana, że Antygona postąpił słusznie buntując się przeciwko zakazowi Kreona.. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku.Proszę choćby o link z podobnym tematem.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziUważała ona, że Kreon nie miał prawa wydawać takiego zakazu.Matura pisemna z języka polskiego - rozprawka - poradnik.. Skoro Polinik najechał na miasto własnego brata nie jest on godny tego, by wyprawić mu pogrzeb.Antygona rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon?.

podaj 2 cechy wyglądu oraz napisz swoją opinię na temat przysz.

Antygona jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. Napisz rozprawkę na temat: Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i w czasach pokoju.. Broniąc stanowiska Antygony, chciałabym przytoczyć kilka ważnych argumentów.Zobacz 6 odpowiedzi na pytanie: Jaki może być temat rozprawki z''Antygony''?Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziProsze pilne !. To Antygona zwyciężyła ten .Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka Podobne tematy.. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii.. Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Ale mysle, ze jesli chcesz pisac ten temat, to idziesz dobrym tropem i zycze powodzenia :)Rozprawka na temat: Antygona jako przykład tragedii antycznej .. Na sądzie przed Kreonem zachowała dumę i godność, nie wypierała się swojego czynu i nie prosiła o wybaczenie.No i wiadomo ze gdyby zakonczenie mialo byc inne to albo kreon, albo antygona musieliby odstapic od swoich pogladow, a w obydwu przypadkach wiazaloby sie to z utrata honoru..

Dlatego uwazam, ze ta rozprawka to tylko formalne stwierdzenie faktow.

Uwzględnij cechy gimnazjalistów oraz możliwości i konsekwencje wyboru.. Chciała być wierna niepisanemu, odwiecznemu i trwałemu prawu boskiemu oraz czuła się w obowiązku pogrzebać zwłoki zmarłego, aby nie zostać zhańbiona, a dusza mogła zaznać wiecznego spokoju w Hadesie.W tragedii pt. " Antygona" autorstwa Sofoklesa został opisany konflikt dwóch równorzędnych racji: Antygony, która kierując się uczuciami zrobiła wszystko, aby pogrzebać brata, choć ten zdradził ojczyznę i z rozkazu władcy jego ciało miało pozostać bez pochówku, oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na .Polinejkes oprócz Ismeny był jedynym żyjącym członkiem rodziny, dlatego Antygona zdecydowanie była przeciwna decyzji króla, który uznał jej brata za zdrajcę.. Eteoklesa i Polinika, rozmawia z siostrą Ismeną na temat pochówku drugiego ze zmarłych.. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.Napisz rozprawkę na temat: Czy wybór przyszłej szkoły jest dla gimnazjalistów trudną decyzją?. Jednak Antygona sprzeciwliła się zakazowi i pochowała swojego brata .ANTYGONA postać tragiczna.. Swoją decyzję Kreon argumentuje tym, że kierował się rozumem.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Pytanie skierowane do przygotowanych do dyskusji: Czy do tragedii musiało dojść?. To celowy zabieg, ponieważ na .Konflikt tragiczny w „Antygonie" - problem władzy, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie .. Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując taką, a nie inną decyzję są szlachetne i zasługują na szacunek.. kto miał racje kreon czy antygona?Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki .Kto ma rację - Kreon czy Antygona.. odpowiedź na zadane w temacie pytanie nasuwa się sama..Komentarze

Brak komentarzy.