Przykładowe wypracowanie maturalne z historii sztuki
Zwracam na to uwagę specjalnie, ponieważ dotrzeć możecie do poradników „Jak pisać wypracowanie maturalne z historii", które „jakby" nie uwzględniały .Bardzo prawdopodobne, że temat dłuższej pracy pisemnej będzie dotyczył „Iliady" albo „Odysei".. W tym roku nie ma egzaminów ustnych.Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług i statystyk.. Dramat zadedykował swoim przyjaciołom, którzy (tak jak on sam) byli prześladowani za miłość do Ojczyzny.Maturalne wypracowanie z historii to najlepiej punktowane zadanie w arkuszu na poziomie rozszerzonym.. Konspekt (łac. conspectus) to schematyczny zapis (zarys, szkic) większego tekstu lub wypowiedzi ustnej.. Często od właściwego przygotowania do tego zadania zależą przyszłe studia maturzysty.. Maturzysta wybiera jeden z pięciu zadanych tematów, po jednym z każdej z epok (starożytność, średniowiecze, dzieje nowożytne, XIX i XX wiek).. Mam jednak nadzieje, że ten przykładowy sposób rozwiązywania ostatniego zadania z matury będzie pomocny w uzyskaniu dobrego wyniku na egzaminie dojrzałości.Praca pisemna jest na maturze drugą częścią arkusza matury rozszerzonej.. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat dobrego wypracowania przeczytaj ten wpis praktyczny i zapoznaj się z nagraniem webinaru „Historia sztuki - wypracowanie maturalne w praktyce".Zanim zabierzesz się do czytania tego tekstu gorąco zachęcam Cię do zapoznania się z wcześniejszym wpisem dotyczącym wypracowania, w którym omawiam m.in. rodzaje wypracowań maturalnych i ich prawidłową strukturę.Gdy już poznasz „teorię" wróć tutaj, by przeczytać przykładowe wypracowanie, które zamieszczam i analizuję poniżej.Oryginalność polecam więc tylko wirtuozom wypracowań z historii sztuki..

Faktem jest, że na maturze z języka polskiego musisz napisać wypracowanie.

ODPOWIEDZI do zadań z arkusza CKE znajdziecie na tej stronie.. W tym miejscu prezentujemy konspekty wypracowań na poziom rozszerzony.. Znajdziesz tu niejedno wypracowanie maturalne z języka polskiego.To samo wypracowanie (także konstrukcja wstępu) wyglądałoby całkowicie inaczej w czasach, gdy maturzysta miał 5 godzin na napisanie maturalnego wypracowania z historii.. Najważniejsze nazwiska artystów i dzieła sztuki oraz przydatne terminy z podziałem na epoki i style: Prehistoria / sztuka starożytnej Mezopotamii / sztuka egejska / sztuka etruska Sztuka starożytnego Egiptu Sztuka starożytnej Grecji .Zobacz jak napisać konspekt wypracowania, jaki układ elementów zastosować, zapoznaj się ze wzorem i przykładem konspektu wypracowania.. W moim życiu zawodowym sprawdziłam już pewnie około stu wypracowań maturalnych z historii sztuki i zapewniam Cię, że te 5 (+1) zasad to klucz do sukcesu.Maturalne wypracowanie z historii to najważniejsza część matury z historii na poziomie rozszerzonym.. CZĘŚĆ PIERWSZA (1.1.-1.4.). Czy dziełem, którego dotyczyć będzie temat wypracowania, może być Iliada?.

Jak najbardziej.Egzamin maturalny z historii sztuki maturzyści rozwiązywali 19 czerwca 2020 roku o godz. 14.

Źródło 1.Obiekty sztuki starożytnej A B C Źródło: H. Honour, J. Fleming, Historia sztuki świata, Warszawa 2006, s. 55, 84, 102.. Na początku każdej strony znajduje się wersja pdf gotowa do pobrania.. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.. Po czwarte:Matura 2019 - historia, poziom rozszerzony.. Jest to najlepiej punktowane zadanie w arkuszu.. Po trzecie: Na konkretnym przykładzie tematu wypracowania poznasz sposoby konstruowania tezy.. Nasi eksperci zaczną rozwiązali .WYPRACOWANIE- przykład z arkusza CKE.. W Histmag.org sprawdzisz, jak poszła Ci matura zMaturę z historii sztuki na poziomie rozszerzonym maturzyści pisali 19 czerwca o godzinie 14.. III część „Dziadów" napisał Adam Mickiewicz w Dreźnie, w którym zatrzymał się wraz z powstańcami listopadowymi uchodzącymi na emigrację po klęsce powstania listopadowego.. Mam nadzieję, że teraz już wiesz na czym się skupić, a czego unikać w trakcie pisania wypracowania.. Źródło 2.Obszary pochodzenia wskazanych obiektów sztuki starożytnej Na podstawie: Atlas historyczny świata, Warszawa 2001, s.12.Katalog ściąg i wypracowań z zakresu Historia sztuki - Historia.. Można za nie zdobyć, aż 20 z 50 możliwych punktów.. Matura CKE 2020: j. polski - poziom podstawowy Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym odbędzie się w poniedziałek, 8 .Na blogu pojawiły się dotychczas dwa artykułu dotyczące wypracowania maturalnego..

Polega na wykonaniu pewnego skrótu dłużej wypowiedzi w punktach.Dowiesz się jak napisać świetne wypracowanie na maturze z historii sztuki.

Jeśli tak - zwróć uwagę na przytoczony fragment tekstu, opisz go: czego lub kogo dotyczy, jaką jest sceną i kiedy się rozgrywa.. Dlatego niniejsza analiza ma pomóc w przygotowani do wypracowania i wskazać najważniejsze kwestie.. Będą występowały tematy zarówno z historii politycznej, społecznej jak i historii kultury.Oto przykładowe rozprawki maturalne sprzed lat.. Ok, rozumiemWstęp 7 Wstęp Informator o egzaminie maturalnym z historii sztuki od roku szkolnego 2014/2015 jest podzielony na dwie części.. Konspekt wypracowania.. Jeden ogólny na temat jego elementów składowych a drugi bardziej praktyczny, w którym zawarłam przykładowe wypracowanie z omówieniem poszczególnych części.Historia sztuki, matura 2005, arkusz II, poziom rozszerzony Rekrutacja na studia wg przedmiotów zdawanych na maturze Wyszukaj kierunki studiów i uczelnie, w których brany jest pod uwagę tylko 1 przedmiot zdawany na maturze na poziomie podstawowym (często uczelnie dają do wyboru kilka przedmiotów a wybieramy z nich jeden):Przykładowe arkusze Strona startowa > Egzamin maturalny > Egzamin maturalny w Formule 2015 > Materiały dodatkowe > Przykładowe arkusze Język polski (poziom podstawowy i rozszerzony)Historia (poziom rozszerzony) Strona startowa > Egzamin maturalny > Egzamin maturalny w Formule 2015 > Materiały dodatkowe > Przykładowe arkusze > Historia (poziom rozszerzony) Zestaw zadań dla uczniów bez dysfunkcji oraz uczniów z dysleksją rozwojową ( A1 )Matura historia 2018 za nami!.

Od roku szkolnego 2014/2015 egzamin maturalny z historii można zdawać tylko na poziomie rozszerzonym, jako dodatkowy przedmiot.

A jeżeli chodzi o przykłady to są w arkuszach z odpowiedziami albo jakichś innych dokumentach związanych z historią sztuki na maturze na stronie cke.Zapraszam do korzystania z mojego archiwum materiałów do nauki historii sztuki.. Dla początkujących w tej dziedzinie jest to niewątpliwie najtrudniejsza umiejętność, ponieważ wymaga znajomości nowych terminów dotyczących tak nietypowych zagadnień jak światłocień czy środki ekspresji.Jak napisać dobre wypracowanie maturalne?. Zapoznaj się z naszymi propozycjami wypracowań z różnych przedmiotów i zwróć uwagę na to, że te najbardziej interesujące możesz dodawać do swojej listy ulubionych prac.Jeżeli masz wątpliwości, to możesz napisać wypracowanie z jednej z matur z poprzednich lat i dać nauczycielce z historii sztuki albo języka polskiego do sprawdzenia.. Przeglądając tematy z wypracowań z .MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO 2020 rozpocznie się 8 czerwca 2020 roku.. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.. Faktem jest, że nie masz narzuconej formy (w poleceniu nie ma terminów: rozprawka, esej, felieton, reportaż, list, opowiadanie, wywiad, sprawozdanie, opis, charakterystyka itp.).Wypracowania maturalne z języka polskiego..Komentarze

Brak komentarzy.